Zalety garaży blaszanych
Garaże blaszane są często spotykanym elementem krajobrazu, zarówno w miastach, jak i na wsiach. Można je spotkać w pobliżu osiedli, blokowisk, czy pod domami jednorodzinnymi. Służą jako miejsce do zabezpieczenia samochodu przed warunkami atmosferycznymi, ale też do przechowywania narzędzi, czy sprzętu sportowego. Na ich popularność, wpływa szereg zalet, którymi się wyróżniają.
Jaka jest konstrukcja garaży blaszanych?
Konstrukcja garaży blaszanych jest ich podstawową cechą. Można umieścić ją na wylewce betonowej lub na betonowych bloczkach. Druga opcja jest odpowiednia dla osób, które przewidują ewentualną zmianę lokalizacji garażu. Sam „blaszak” jest łatwiejszy w montażu, niż wersje drewniane lub murowane. Konstrukcja garażu blaszanego jest bardzo lekka, na tyle, że może postawić ją jedna osoba, nie mniej warto postawić na pracę profesjonalnej ekipy. Jego dach zwykle wykonany jest z blachy trapezowej, ocynkowanej lub teflonowej. Jeżeli wybierze się odpowiednie materiały konstrukcja będzie wytrzymała i nie ulegnie uszkodzeniom.
Uniwersalny wybór
Garaże blaszane mają wiele zastosowań, zależnie od rodzaju wybranej konstrukcji. Można w nich trzymać samochody, ale też narzędzia, opony albo sprzęt sportowy. Konstrukcję można ulokować w dowolnym miejscu na posesji. Do tego garaże blaszane są dostępne w wielu różnych opcjach kolorystycznych, a nawet wybrać blachę drewnopodobną. Dzięki temu są w stanie wpasować się w każdy krajobraz.
Niska cena konstrukcji garażowej
Głównym czynnikiem wpływającym na zakup garażu blaszanego jest jego cena. Dotyczy zarówno kosztów samego materiału, jak i montażu. Blacha jest zazwyczaj tańsza, niż drewniane deski lub belki. Natomiast garaż blaszany można dużo łatwiej i szybciej zamontować, niż postawić garaż murowany. Do tego unika się bałaganu na podwórku.